Träningsmatcher 2015/2016

Elitserielagen (Allsvenska lagens matcher)

Bollnäs GIF – Sirius 5-2 (1-2) >>

Tillberga – Vetlanda BK 1-11 (0-6) >>

Haparanda Cup egenHT BandyCup 16-18 oktober Resultat >>
Kalix Cupvinnare efter storseger i finalen.

Ljusdal (Allsv)- Broberg Söderhamn 1-5 (0-2) >>
Gripen Trollhättan – IFK Vänersborg 3-9 (0-5) >>
Villa Lidköping – IFK Kungälv 8-3 (3-2) >>
Sirius – Helsingfors IFK Finland 6-1 (3-0) >>

Kalix – HaparandaTornio (Allsv) 10-1 (4-1) >>

Sirius- Ljusdal (Allsv) 2-3 (1-2) >>

World Cup 2015World Cup 8-12 oktober  Resultat >>
Jenisej Cup-mästare efter att ha besegrat Sandvikens AIK i finalen.

5446183SAPA-Cup 9-12 oktober Resultat >>
Tillberga tog hem cupen efter seger mot Vodnik.

IK Sirius – UNIK (Allsv) 5-5 (4-2) >>
SKA Neftyanik (Ryss) – Bollnäs GIF 4-3 (0-2)
Gripen Trollhättan – Jönköping (Allsv) 7-2 (4-1) >>
Tillberga Bandy – IFK Kungälv 6-5  (4-3) >>

Gripen Trollhättan – Nässjö IF (Allsv) 4-1 (2-0) >>

IK Sirius – Sandvikens AIK 3-13 (2-4) >>

Tillberga – Jenisej 3-8 (2-6) >>

Tillberga – Jenisej 2-9 (1-2) >>
IFK Kungälv – Frillesås (Allsv) 6-2 (3-2) >>
svenska_cupen_226pxSvenska Cupen Västerås SK Mästare efter seger mot Edsbyn >>

Gripen Trollhättan BK – Frillesås BK (Allsv) 4-4 (3-4) >>
Sandvikens AIK – Jenisej 9-7 (5-3) >>
IFK Kungälv – Gripen Trollhättan BK 7-2 (4-2) >>
Villa Lidköping BK – Hammarby IF 5-1 (1-1) >>
Villa Lidköping BK – Västerås SK 4-4 (3-0) >>
Bollnäs GIF – Hammarby IF 4-2 (2-1) >>
IFK Vänersborg – Vetlanda BK 3-3 (2-0) >>
IK Sirius- Villa Lidköping BK 2-4 (0-2) >>
Bollnäs GIF – Hammarby IF 4-2 (2-1) >>
IFK Vänersborg – Vetlanda BK 3-3 (2-0) >>
IK Sirius – Villa Lidköping BK 2-4 (0-2) >>
Tillberga  – Västanfors (Allsv) 14-0 (8-0) >>
IK Sirius – Tellus (Allsv) 5-4 (3-1) >>
Hammarby IF – IFK Motala (Allsv) 4-4 (2-0)
Vetlanda BK-Jönköping (Allsv) 10-5 (3-2) >>

Skärmklipp Champions Cup 2015 10-13 spt  >>
Dynamo Moskva Cup-segrare, Bollnäs bästa svenska lag som 3:a
Samtliga resultat
>>

Vänercupen 2015 Vänercupen 2015 11-13 spt
Villa Lidköping BK – IFK Kungälv 10-1 (6-0) >>
IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan BK12-3 (9-2) >>
IFK Kungälv – IFK Vänersborg 3-8 (1-4) >>
Gripen Trollhättan – Villa Lidköping 4-8 (2-6) >>
Gripen Trollhättan – IFK Kungälv 3-5 (1-2) >>
IFK Vänersborg-Villa Lidköping 7-4 (3-2) >>
Träningsmatcher forts:

Sirius – Tillberga 3-3 (1-1) >>
Edsbyns IF – Zorkij (Ry) 4-3 (1-1) >>
Västerås SK – Finland A 6-5 (1-3) >>
IK Sirius – Dynamo Moskva (Ry) 0-12 (0-5) >>
Hammarby – Broberg Söderhamn 4-4 (1-3)
Västerås SK – Bollnäs GIF 7-4 (1-2) >>
Villa Lidköping BK – Gripen Trollhättan 10-3 (2-1) >>
IFK Kungälv – Surte BK (Allsvenska) 9-2 (4-1) >>
Tillberga – Katrineholm (Allsvenska) 7-3 (3-1) >>
IK Sirius – Finland A 3-5 (1-2) >>
Sandvikens AIK – Edsbyns IF 10-3 (6-1) >>
Edsbyns IF- Falu BS (Allsvenska) 8-2 (3-1) >>
Bollnäs GIF – Broberg/Söderhamn 4-3 (1-1) >>
Edsbyns IF – IK Sirius 7-2 (1-1) >>
Tillberga-Hammarby 2-5 (0-3) >>
Sandvikens AIK-Västerås SK 9-9 (5-7) >>
Västerås SK – IK Sirius 9-2 (3-2) >>
IFK Vänersborg – IFK Kungälv 7-4 (4-1)
Villa Lidköping – Sverige A 1-4 (1-0) >>

Allsvenska lagens träningsmatcher >>

Västanfors – IFK Motala 2-8
Ljusdal – Selånger 7-4 (3-0) >>
Borlänge-Helenelund 8-5 (6-5)  >>
Nitro Nora – Tjust 14-1 (7-0)
Åby/Tjureda – Otterbäcken 10-1 (3-1) >> Kosa Cup
Frillesås – Gustavsberg 4-6 (1-3) >> Kosa Cup
Tranås – Tellus 4-5 (3-1) >> Kosa Cup

Tellus – Frillesås 8-3 (2-2) >>
Lidköpings AIK – Djurgårdens IF 5-5 (0-3) >>
Gustavsberg – Åby Tjureda (Div 1) 9-5 (6-2) >>
Ljusdal – Borlänge 6-2 (4-0) >>
Surte BK – Blåsut 2-9 (2-3) >>
UNIK – Helsingfors IFK 3-4 (1-0) >>
Katrineholm – Jönköping 1-6 (1-2) >>

IFK Rättvik – Skutskärs IF (Div 1) 7-1 (4-0) >>
Ljusdal – Broberg Söderhamn (Elit) 1-5 (0-2) >>
HaparandaTornio – Kalix (Elit) 1-5 (0-2) >> HT-Cup

Kalix (Elit)- HaparandaTornio 10-1 (4-1) >> Cup

Örebro SK – Köping 7-2 (3-1) >>

Sirius P20 – Helenelund 2-6 >>
Tellus – IFK Motala 3-5 (3-1)
Västanfors – Köping 6-4
Djurgården –  GT/76 (Div 1) 14-3 (6-1)
Sirius (Elit) – Ljusdal 2-3 (1-2) >>

Lidköpings AIK – Frillesås 7-6 (3-4)
Blåsut – Sarpsborg 8-1 (1-1) >>
UNIK – Katrineholm 9-5 >>

Leksands Sparbank Cup Resultat >>
SAPA-Cup 9-12 oktober Resultat >>

Nässjö IF – Tranås BoIS  6-4 (2-0) >>
Örebro SK – IFK Motala 4-8

Nitro Nora – Otterbäcken 4-4
Tillberga Hubo BK (Div 1) – Djurgårdens IF 4-9 (1-3)
Tranås BoIS – Vodnik (Ryss) 3-10 (1-5) >>

Borlänge – Jenisej (Ryss) 1-21 (0-14)

Sirius – UNIK 5-5 (4-2) >>

Tellus – Nitro Nora – Tellus 6-1 (2-1)
Surte BK – Tranås BoIS 3-7 (1-2) >>
IFK Rättvik – Borlänge 4-5  (3-2) >>

Örebro SK – Stabaek (Nor) 3-2 (1-1) >>
Blåsut – Jönköping 3-4 (1-3) >>
Gripen Trollhättan (Elit) – Nässjö IF 4-1 (2-0) >>
Katrineholm – Gustavsberg 4-6 (3-2) >>
Västanfors – Boltic 9-3
Eskilstuna (Div 1) – Helenelund 4-5

Nässjö – IFK Motala 1-5 (1-2) >>
Örebro SK – Otterbäcken (Div 1) 9-3 (3-0) >>

Blåsut – Mjöndalen (Nor) 10-2
Tranås BoIS – Stabaek (Nor) 4-4 (3-0) >>
Nitro Nora – Djurgården Spånga 10-8 (7-3)
IFK Rättvik – Falu BS 6-6 (3-2) >>
Katrineholm – Tellus 8-2 (5-1) >>
Örebro  SK – Botnia (Fin) 2-12 (1-6) >>
Derby (div 1) – Helenelund 3-1    Final WT-Cup
Helenelund – Sirius P20 2-0    WT-Cup
Helenelund – Västanfors 3-2      WT-Cup
Helenelund – Norrtelje (Div 1) 1-0 WT-Cup
WT (div 1) – Henelund 0-3 WT-Cup
Blåsut – Ready (Nor) 7-3 (3-1) >>
Nitro Nora – Botnia (Fin) 3-4 (1-3)
Surte BK – Boltic 3-6 (1-3) >>
Falu BS – Ljusdal 3-1 (1-1) >>
Katrineholm – Jenisej (Ryssland) 3-23 (2-8) >>
Gripen Trollhättan – Frillesås (Allsv) 4-4 (3-4) >>
IFK Rättvik – Hövik (Norge) 6-1
UNIK – Nitro Nora 8-6 (5-4) >>
Blåsut – Tranås BoIS 4-2 (3-2) >>
Surte – Jönköping 4-5 (2-3) >>
Helenelunds IK – Uppsala BoIS 2-2 (0-1) >>
Frillesås – Solberg (Norge) 5-3 (2-0)
Sirius (Elit) – Tellus 5-4 (3-1)
Blåsut – Lidköpings AIK 7-3 (5-1)
Tillberga (Elit)  – Västanfors 14-0 (8-0)
Surte – Mölndal (div 1) 4-3 (0-0)
UNIK – Falu BS 9-1 (3-0)
Hammarby (Elit) – IFK Motala 4-4 (2-0)
Gustavsbergs IF – Helenelunds IK 4-3 (0-1)
Vetlanda BK (Elit) -Jönköping 10-5 (3-2)
UNIK – Dynamo Moskva (Ry) 0-12 (0-8) >>
Ljusdal – Sibselmach (Ry) 3-4
IFK Kungälv (Elit)- Surte BK 9-2 (4-1) >>
Tillberga (Elit) – Katrineholm 7-3 (3-1) >>
IFK Rättvik – Zorkij 0-4
Falu BS – Borlänge 6-3 (4-2) >>
Ljusdal – Borlänge 3-3
Lidköpings AIK – Nässjö IF 6-5
Edsbyns U20 – IFK Rättvik 6-5
Edsbyns IF (Elit)- Falu BS 8-2 (3-1)

Div 1 -lagen

Kareby/Kungälv – Ullevål (Norge) 1-6
Eskilstuna – Helenelund (Allsv) 4-5
WT-Cup
Derby – Helenelund (Allsv) 3-1 Final
Uppsala BoIS – IK Sirius BK U20 4 – 1    Match om 3:e plats
IK Sirius BK U20- WT Bandy 2010 6 – 0

Berget BK -GT/76 Bandy 3 – 5
Selånger Bandy – Uppsala BoIS 1 – 5
Västanfors IF BK – Helenelunds IK 2 – 3
GT/76 Bandy – Derby/Linköping BK 0 – 3
WT Bandy 2010 – SIF Norrtelje 1 – 7
Uppsala BoIS -Berget BK 6 – 2
GT/76 Bandy – Uppsala BoIS 0 – 2
WT Bandy 2010 – Helenelunds IK (Allsv) 0 – 3
SIF Norrtelje – IK Sirius BK U20 1 – 7
Derby/Linköping BK – Berget BK 4 – 1
Selånger Bandy – GT/76 Bandy 2 – 3
Västanfors IF (Allsv) – WT Bandy 2010 6 – 0
Uppsala BoIS – Derby/Linköping BK 1 – 2
Helenelunds IK (Allsv) -SIF Norrtelje 1 – 0
Berget BK -Selånger 4 – 1
SIF Norrtelje -Västanfors IF (Allsv) 0 – 5
Derby/Linköping BK-Selånger Bandy 3 – 2
IK Sirius BK U20- Västanfors IF BK 8 – 3

Helenelunds IK (Alllsv) – Uppsala BoIS 2-2 (0-1) >>
Surte (Allsv)- Mölndal 4-3 (0-0)
Villa Lidköping 20 – Otterbäcken 11-4

 

Translate »