Träningsmatcher 2013/14


Spelade träningsmatcher
Tipsa om fler träningsmatcher webbmaster(snabel-a (ersätt med @))bandyworld.se
Augusti
13 augusti Edsbyn – Ljusdal 5-3 Matchrapport
15 augusti Västerås SK-Jenisej 5-7 (2-2) Matchrapport
16 augusti Tillberga- Hammarby 3-6
19 augusti Jenisej – Edsbyn 9-2 Matchrapport
20 augusti Ljusdal – Rodina Kirov 8-4 (2-4)
21 augusti Västerås SK-Jenisej 3-8 (0-1) Matchrapport
24 augusti Edsbyn – Broberg 9-3  (5-1) Matchrapport
24 augusti Tillberga – Jenisej 0-14 (0-9)
24 augusti Tillberga P20 – Vetlanda P20 4-17 (1-9)
26 augusti Rodina Kirov – Bollnäs 4-4 (1-1)
27 augusti Kuzbass – Volga, Kemerovo 6-6
28 augusti Broberg – Rodina Kirov 4-3 (3-3)
28 augusti Tillberga – Borlänge 7-1
31 augusti Tillberga P20 – Falu BS P20 4-5
September
1
Villa Lidköping – GAIS 7-6    Matchrapport

Edsbyn – Sandviken 9-7    Matchrapport
Lidköpings AIK – Ready 6-5

Villa Lidköping – Vetlanda 11-3 Matchfakta

Vetlanda – Nässjö 5-3 (4-1) Läs om matchen 2
Sirius – Finland 2-5 Matchrapport
7
Västanfors – Botnia 3-3
IFK Kungälv-Västerås SK 0-4 Läs om matchen
Tillberga – Tellus 6-4 (2-2) Läs om matchen
Falu BS – Härnösand 5-2 (2-1) Läs om matchen
UNIK – Gustavsberg 6-2
 IFK Vänersborg – Västerås SK 4-6 Matchfakta
8
Vetlanda P20 – IFK Kungälv P20 8-3 (3-1) Matchfakta
Borlänge – Katrineholm 2-5
9
Sirius – Tillberga 2-11
10
Borlänge – Bollnäs 2-12
11
Sandvikens AIK – Zorkij  7-6     Matchrapport
12 
Surte – IFK Kungälv 1-9
Gripen – IFK Vänersborg 3-5
12-15 september Champions Cup Final: Dynamo Moskva-Edsbyn  5-2  Alla resultat
13
Tellus – Katrineholm VBS 5-7
Hammarby – Dynamo Kazan 3-4 (1-2)
14
Blåsut – Lidköpings AIK 5-12 Matchfakta
Surte – Frillesås 5-4 Matchfakta
Sandvikens AIK – Grängesberg   9-1    Matchfakta
15
Dynamo Moskva – UNIK 13-3 Matchfakta
Villa Lidköping – IFK Kungälv 10-1 Matchfakta
17
Dynamo Kazan – Sandvikens AIK 8-8
18
Borlänge – Helenelunds IK 7 – 3
Västerås SK – Dynamo Kazan 4-6 Matchfakta
Lidköpings AIK – Jönköping 9-5 Matchfakta
20
Sirius – Hammarby 3-7
IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan 8-1    Matchrapport
Villa Lidköping – IFK Kungälv 6-2  Matchrapport
21
Ullevål – Boltic 2-5
IFK Vänersborg – IFK Kungälv 7-0   Matchrapport
Gripen Trollhättan – Villa Lidköping 1-6  Matchrapport
Tillberga – Katrineholm VBS 6-7
Lidköpings AIK – Blåsut
Nässjö – IFK Motala 2-3
Surte – Tranås BoIS 3-2    Matchrapport
Västanfors – Derby 4-2
Skirö – Målilla 3-7  Matchrapport
Tjust – Vetlanda P20 5-3  Matchrapport
22
Tranås BoIS – Tjust 1-2   Matchrapport
Västerås SK-Sandvikens AIK
IFK Vänersborg – Villa Lidköping  2-6   Matchrapport
Gripen Trollhättan – IFK Kungälv 7-1   Matchrapport
Tellus – Borlänge 4-2
24
Örebro – Katrineholm   5-6     Matchrapport
26
Sirius – Borlänge 9-2
Blåsut – Gripen Trollhättan
27
Nässjö IF – Skirö-Nävelsjö Bandy
27-29 september Svenska Cupen Lidköping
IFK Vänersborg – Sandviken 2-5  Matchrapport

28
Tillberga – IFK Motala  5-3    Matchrapport
Vetlanda – Kungälv  6-1    Matchrapport
Örebro – Köping 8-2  Matchrapport
Borlänge – Gustavsberg 6-8
Surte – Ready
UNIK – Eskilstuna 5-3   Matchrapport
Västanfors – Nitro/Nora  11-2
29
Västerås – Hammarby 5-7  Svenska Cup-finalen Matchrapport
Lidköpings AIK – Frillesås 11-1  Matchrapport
Skirö Nävelsjö – Åtvidaberg  1-4  Matchrapport
IFK Kungälv P20 – Höjden 8-5     Matchrapport 
Vetlanda P20  – Målilla 10-5  Matchrapport

Oktober
1
Borlänge – IFK Rättvik 5 – 5
3
Sirius – Västerås SK Uppsala 18:00
4
Örebro SK -Katrineholm  8-2     Matchrapport
IFK Vänersborg – Vetlanda
Sirius  – GAIS  4-4    Matchrapport
Koza Cup:
IFK Kungälv – Frillesås BK 7 – 0   Matchrapport
Gripen BK – Blåsut BK 3 – 2
IFK Kungälv – Surte 9 – 1
Frillesås BK – Gripen BK 3 – 5
Blåsut BK – Surte BK 6 – 7
Borlänge – Skutskärs IF 12 – 1
5
Blåsut BK – Frillesås BK 7 – 2
Gripen BK – Surte BK 5 – 6
IFK Kungälv – Blåsut BK 2 – 1
Frillesås BK – Surte BK 2 – 4
IFK Kungälv – Gripen BK 4 – 1
Örebro SK – IFK Motala  7-5    Matchrapport
Västerås SK – GAIS 2-3  Matchrapport
P-20 Västerås SK – Tillberga
Karlstad – Västerås SK P20 2-7     Matchrapport
P-20 Tillberga – Åtvidaberg
6
Sandvikens AIK – Vodnik 10-5    Matchrapport
GAIS – Neftyanik 4-4     Matchrapport
Nässjö – Vetlanda  2-7     Matchrapport
Tranås BoIS – Åtvidaberg 2-1    Matchrapport
Skirö Nävelsjö – Stjärnan 2-4     Matchrapport
7
Örebro – Tillberga 2-3  Matchrapport
Nitro Nora – Finspång
8
Sirius – Bajkal Energy 5-7    Matchrapport
9
Vetlanda – Start (Ry) 11-5     Matchrapport
Örebro SK P18 – Grängesberg 5-7    Matchrapport

Planerade matcher – Tränings- och Cup

10
Borlänge – Stabaek 4 – 2
World Cup: Ljusdal – Hammarby
11
Sirius – Akilles (Fi)
Vetlanda – Volga (Ry)
Tillberga – Kalix
Borlänge – Ready 2 – 2 ¨
Borlänge – Otterbäcken 6 – 1

World Cup  (10-13)
12
Sirius – Kalix
Tillberga – Akilles
Blåsut – Frillesås
Västanfors – WP35
Borlänge – Hövik 10 – 0
Borlänge – IFK Rättvik 2 – 2
13 Gripen – IFK Kungälv
Blåsut – Sarpsborg
Cup-final Borlänge – Tranås BoIS 4 – 5
16
Västerås SK-Neftyanik ABB Arena Syd 16.50
18
Tillberga – Botnia
Villa Lidköping – Hammarby Lidköping 17:00
Vänersborg – Blåsut
Vetlanda – GAIS
19
Blåsut – Boltic
20
Sirius – Ljusdal
Villa Lidköping – Sandvikens AIK Lidköping 19:00
22
IFK Motala – Åtvidaberg kl.19.15 på Isstadion i Motala.
26
Blåsut – Surte
Borlänge – Falu BS 3 – 3
27
Blåsut – Mosserud

Tipsa om fler träningsmatcher webbmaster(snabel-a (ersätt med @))bandyworld.se

Share