Träningsmatcher 2014/15

Spelade träningsmatcher
Augusti
14 Sandviken – Ljusdal 8-2 >>
15 Edsbyn – Zorkij 4-7 >>
19 Bollnäs  – Zorkij 8-3
19 Tillberga – Jenisej   1-15  >>
21 Västerås – Jenisej 6-13 >>
22 Jenisej – Edsbyn 7-2 (4-0)
22 Sandviken – Zorkij 7-6 (3-4)
26 Tillberga – Hammarby 1-7 (1-4) >> >>
28 Edsbyn – Ljusdal 8-4 (4-1) >>
28 Sandviken – Västerås 8-4 (4-2) >>
28 Vänersborg – Kungälv 5-3 (2-0) >>
30 Broberg Söderhamn – Bollnäs 4-1 (3-0)
30 Västerås – Tillberga 7-1 (5-1)
September
5 Villa Lidköping – Västerås SK 4-6 (0-2) >>
6 Tillberga – Falu BS 4-4 (3-4)  >>
6 Villa Lidköping – IFK Kungälv 10-4
7 Vetlanda – IFK Vänersborg 6-8 >>
9 Sandvikens AIK – Sibselmach
12 Villa Lidköping – Gripen 6-2 (3-1) >>
12 Vänersborg – Kungälv 11-3 (5-1) >>
13 Villa Lidköping – Kungälv 6-1 (2-1) >>
13 Vänersborg – Gripen 8-3
13 Vetlanda – Nässjö 14-2 (6-2) >>
14 Villa Lidköping – Vänersborg 8-4 (2-2) >>
14 Gripen – Kungälv 2-3 (1-1) >>
17 Västerås – Hammarby 5-1 (2-1) >>
18 Sandviken – Sirius 11-2 (6-0) >>
20 Vetlanda – Villa Lidköping 7-4 (4-4) >>
21 Surte – Kungälv 0-8 >>
21 Tillberga – Katrineholm 3-4 (1-2) >>
22 Ljusdal – Falu BS 6-1 (3-0) >>
23 Sirius – UNIK 6-3 (3-1) >>
26 Sirius – Kalix 2-4 (1-0) >>
27 Tillberga – Ljusdal 7-5 (4-3) >>
Oktober
10 Ljusdal – Bollnäs 1-4 (0-3)
10 Kungälv – Tillberga 3-3 (0-2) 5-4 eft str >>
11 Bollnäs – IFK Kungälv 5-1 (1-0) Final Exte Cup
11 Ljusdal – Tillberga 3-4
12 Dynamo Moskva – IFK Vänersborg 2-3 (1-1) >>
12 Ljusdal – IFK Kungälv 2-1
15 Sirius – Start 4-8 (2-3) >>

Tipsa om fler träningsmatcher och resultat webbmaster@bandyworld.se

Tabell för Träningsmatcher

Elitserielag – Ryska mostståndare
Sandvikens AIK 4 4 0 0 16 8
Jenisej 3 3 0 0 26 6
Västerås SK 4 2 0 2 -9 4
Hammarby 2 2 0 0 9 4
Bollnäs 3 2 0 1 9 4
Vänersborg 2 2 0 0 4 4
Zorkij 4 1 0 3 0 4
Broberg 2 1 1 0 0 3
Dynamo Moskva 1 1 0 0 4 2
Edsbyns IF 4 1 0 3 -7 2
Kungälv 2 0 0 2 -8 2
Villa Lidköping 2 1 0 1 4 2
TB Västerås 3 0 1 2 -20 1
Sibselmach 2 0 1 1 -5 1
Sirius 2 0 0 2 -7 0
Vetlanda 1 0 0 1 -2 0
Ljusdals BK 3 0 0 2 -12 0
Allsvenskan Div 1
Falu BS 2 1 1 0 5 3
Jönköping 1 1 0 0 5 2
Lidköpings AIK 3 1 0 2 -10 2
Frillesås 1 1 0 0 17 2
Gripen 1 1 0 0 4 2
Blåsut 2 1 0 1 3 2
Gustavsberg 1 1 0 0 2 2
Vargön 1 1 0 0 1 2
Borlänge ST 1 0 1 0 0 1
Edsbyns IF B 1 0 1 0 0 1
Grängesberg 2 0 0 2 -18 0
Skutskär 2 0 0 2 -7 0
Stabaekk 1 0 0 1 -2 0

 

30 Falu BS – Skutskär 9-4
LAIK – Ready 5-3
Frillsås – Grängesberg 17-0 (7-0)
Vargön – Grängesberg
LAIK – Jönköping
5 Edsbyn B – Borlänge 4-4 (2-3)
6 Gustavsberg – Skutskär 6-2
7 Blåsut – LAIK 9-2
13 UNIK – Falu BS 4-3
13 Blåsut/Vänersborg BK – Frillesås BK 7 – 4
19 Borlänge – Kampparit, Finland  3-4 (0-2)
20 LAIK – Blåsut 11-3
20 Stabaek – Örebro 9-2 (4-0)
20 Skutskär – SAIK U20  9-10
20 Nässjö – Jönköping 7-5 (3-2) >>
21 Tellus – Borlänge 7-4 (3-2)
21 LAIK – Stabaek 9-3
21 Gripen – Nässjö 9-5
26 Västanfors – Botnia, Finland 4-10 (1-7)
27 Tranås BoIS – Surte BK 3-5 >>
27 Örebro SK – Otterbäcken 3-5 >>
Oktober
12 WP – Solberg 1-3 (0-2) >>
12 Rättvik – Falu BS 0-4
12 Örebro – Gustavsberg 5-5
12 Boltic – Borlänge 4-4
12 Skirö Nävelsjö – Derby 7-4
12 Botnia – Kampparit 1-2
12 Katrineholm – Delta 17-0 (6-0) >>
12 Jönköping – Blåsut 12-2 (8-1) >>
14 Surte – Gripen 2-7 (1-5) >>

 

Translate »