Träningsmatcher Allsvenska lag 2015

Allsvenska lagen
Örebro SK – Gustavsberg 10-3 (4-1) >>
Blåsut – Boltic 2-8 (1-4)
Surte – Frillesås 3-3 (1-1)
UNIK – Tellus 1-2 (0-2)
Supercupen med 8 Allsvenska lag >>
Jönköping – Borlänge 3-6 (1-4) >>
Nässjö – Falun 7-3 (3-2) >>
Motala – Lidköping 8-1 (3-1) >>
Katrineholm – Tranås 9-2 (4-1) >>
Nässjö – Lidköping 12-0 (5-0) >>
Falun – Motala 4-4 (0-1) >>
Tranås – Jönköping 3-5 (3-2) >>
Nässjö – Motala 5-2 (2-1) >>
Katrineholm – Borlänge 3-4 (2-3) >>
Falun – Lidköping 9-1 (5-0) >>
Jönköping – Katrineholm 6-7 (3-5) >>
Borlänge – Tranås 6-3 (1-1) >>

Blåsut – Finland P19 3-10 (3-6) >>
Örebro SK – Finland P19 2-4 (2-2) >>
Tellus-Djurgården 10-1 (6-0) >>

Västanfors – Akilles  Finland 8-9
Örebro SK – Djurgården 10-3 (4-0) >>
Nitro Nora – Köping 8-2 (3-2)

Gustavsberg – Akilles 11-8 (5-5)
Tellus – Falu BS 1-7
Västanfors –  Borlänge 3-2 (1-2)
Örebro SK – AIK 14-2 (8-2) >>
UNIK – Akilles 2-4 (0-1) >>
Blåsut – Nässjö 5-6 (2-0) >>
Lidköpings AIK – Boltic 2-5 (1-3) >>

Örebro SK – Katrineholm 4-6 (3-2) >>

IFK Motala – Tranås BoIS 8-2 (4-0) >>
Nässjö IF – Åby Tjureda 10-0 (3-0) >>

Västanfors – IFK Motala 2-8
Ljusdal – Selånger 7-4 (3-0) >>
Borlänge-Helenelund 8-5 (6-5) >>
Nitro Nora – Tjust 14-1 (7-0)
Åby/Tjureda – Otterbäcken 10-1 (3-1) >> Kosa Cup
Frillesås – Gustavsberg 4-6 (1-3) >> Kosa Cup
Tranås – Tellus 4-5 (3-1) >> Kosa Cup

Tellus – Frillesås 8-3 (2-2) >>  Kosa Cup
Lidköpings AIK – Djurgårdens IF 5-5 (0-3) >>
Gustavsberg – Åby Tjureda (Div 1) 9-5 (6-2) >> Kosa Cup
Ljusdal – Borlänge 6-2 (4-0) >>
Surte BK – Blåsut 2-9 (2-3) >>
UNIK – Helsingfors IFK 3-4 (1-0) >>
Katrineholm – Jönköping 1-6 (1-2) >>
Tranås BoiS- Gustavsberg 14-3 (7-2) Kosa Cup
Tellus – Otterbäcken (Div 1) 10-1 Kosa Cup
Frillesås – Otterbäcken (Div 1) 8-5 Kosa Cup
Tranås BoiS- Åby Tjureda 5-2 (3-0) Kosa Cup

 

IFK Rättvik – Skutskärs IF (Div 1) 7-1 (4-0) >>
Ljusdal – Broberg Söderhamn (Elit) 1-5 (0-2) >>
HaparandaTornio – Kalix (Elit) 1-5 (0-2) >>  HT-Cup

Kalix (Elit) – HaparandaTornio 10-1 (4-1) >>

Örebro SK – Köping 7-2 (3-1) >>

Sirius P20 – Helenelund 2-6 >>
Tellus – IFK Motala 3-5 (3-1)
Västanfors – Köping 6-4
Djurgården –  GT/76 (Div 1) 14-3 (6-1)
Sirius (Elit) – Ljusdal 2-3 (1-2) >>

Lidköpings AIK – Frillesås 7-6 (3-4)
Blåsut – Sarpsborg 8-1 (1-1) >>
UNIK – Katrineholm 9-5 >>

Leksands Sparbank Cup Resultat >>
SAPA-Cup 9-12 oktober Resultat >>

Nässjö IF – Tranås BoIS  6-4 (2-0) >>
Örebro SK – IFK Motala 4-8

Nitro Nora – Otterbäcken 4-4
Tillberga Hubo BK (Div 1) – Djurgårdens IF 4-9 (1-3)
Tranås BoIS – Vodnik (Ryss) 3-10 (1-5) >>

Borlänge – Jenisej (Ryss) 1-21 (0-14)

Sirius – UNIK 5-5 (4-2) >>

Nitro Nora – Tellus 6-1 (2-1)
Surte BK – Tranås BoIS 3-7 (1-2) >>
IFK Rättvik – Borlänge 4-5 (3-2) >>

Örebro SK – Stabaek (Nor) 3-2 (1-1) >>
Blåsut – Jönköping 3-4 (1-3) >>
Gripen Trollhättan (Elit) – Nässjö IF 4-1 (2-0) >>
Katrineholm – Gustavsberg 4-6 (3-2) >>
Västanfors – Boltic 9-3
Eskilstuna (Div 1) – Helenelund 4-5

Nässjö – IFK Motala 1-5 (1-2) >>
Örebro SK – Otterbäcken (Div 1) 9-3 (3-0) >>

Blåsut – Mjöndalen (Nor) 10-2
Tranås BoIS – Stabaek (Nor) 4-4 (3-0) >>
Nitro Nora – Djurgården Spånga 10-8 (7-3)
IFK Rättvik – Falu BS 6-6 (3-2) >>
Katrineholm – Tellus 8-2 (5-1) >>
Örebro SK – Botnia (Fin) 2-12 (1-6) >>
Derby (div 1) – Helenelund 3-1 Final WT-Cup
Helenelund – Sirius P20 2-0 WT-Cup
Helenelund – Västanfors 3-2 WT-Cup
Helenelund – Norrtelje (Div 1) 1-0 WT-Cup
WT (div 1) – Henelund 0-3 WT-Cup
Blåsut – Ready (Nor) 7-3 (3-1) >>
Nitro Nora – Botnia (Fin) 3-4 (1-3)
Surte BK – Boltic 3-6 (1-3) >>
Falu BS – Ljusdal 3-1 (1-1) >>
Katrineholm – Jenisej (Ryssland) 3-23 (2-8) >>
Gripen Trollhättan – Frillesås (Allsv) 4-4 (3-4) >>
IFK Rättvik – Hövik (Norge) 6-1
UNIK – Nitro Nora 8-6 (5-4) >>
Blåsut – Tranås BoIS 4-2 (3-2) >>
Surte – Jönköping 4-5 (2-3) >>
Helenelunds IK – Uppsala BoIS 2-2 (0-1) >>
Frillesås – Solberg (Norge) 5-3 (2-0)
Sirius (Elit) – Tellus 5-4 (3-1)
Blåsut – Lidköpings AIK 7-3 (5-1)
Tillberga (Elit) – Västanfors 14-0 (8-0)
Surte – Mölndal (div 1) 4-3 (0-0)
UNIK – Falu BS 9-1 (3-0)
Hammarby (Elit) – IFK Motala 4-4 (2-0)
Gustavsbergs IF – Helenelunds IK 4-3 (0-1)
Vetlanda BK (Elit) -Jönköping 10-5 (3-2)
UNIK – Dynamo Moskva (Ry) 0-12 (0-8) >>
Ljusdal – Sibselmach (Ry) 3-4
IFK Kungälv (Elit)- Surte BK 9-2 (4-1) >>
Tillberga (Elit) – Katrineholm 7-3 (3-1) >>
IFK Rättvik – Zorkij 0-4
Falu BS – Borlänge 6-3 (4-2) >>
Ljusdal – Borlänge 3-3
Lidköpings AIK – Nässjö IF 6-5
Edsbyns U20 – IFK Rättvik 6-5
Edsbyns IF (Elit)- Falu BS 8-2 (3-1)

Div 1 -lagen

Kareby/Kungälv – Ullevål (Norge) 1-6
Eskilstuna – Helenelund (Allsv) 4-5
WT-Cup
Derby – Helenelund (Allsv) 3-1 Final
Uppsala BoIS – IK Sirius BK U20 4 – 1 Match om 3:e plats
IK Sirius BK U20- WT Bandy 2010 6 – 0
Berget BK -GT/76 Bandy 3 – 5
Selånger Bandy – Uppsala BoIS 1 – 5
Västanfors IF BK – Helenelunds IK 2 – 3
GT/76 Bandy – Derby/Linköping BK 0 – 3
WT Bandy 2010 – SIF Norrtelje 1 – 7
Uppsala BoIS -Berget BK 6 – 2
GT/76 Bandy – Uppsala BoIS 0 – 2
WT Bandy 2010 – Helenelunds IK (Allsv) 0 – 3
SIF Norrtelje – IK Sirius BK U20 1 – 7
Derby/Linköping BK – Berget BK 4 – 1
Selånger Bandy – GT/76 Bandy 2 – 3
Västanfors IF (Allsv) – WT Bandy 2010 6 – 0
Uppsala BoIS – Derby/Linköping BK 1 – 2
Helenelunds IK (Allsv) -SIF Norrtelje 1 – 0
Berget BK -Selånger 4 – 1
SIF Norrtelje -Västanfors IF (Allsv) 0 – 5
Derby/Linköping BK-Selånger Bandy 3 – 2
IK Sirius BK U20- Västanfors IF BK 8 – 3

Helenelunds IK (Alllsv) – Uppsala BoIS 2-2 (0-1) >>
Surte (Allsv)- Mölndal 4-3 (0-0)
Villa Lidköping 20 – Otterbäcken 11-4

Translate »