Träningsmatcher 2016/2017

Elitserielagens FörsäsongsTabell

Lag M V O F G M I M Poäng
Tillberga 6 4 1 1 30 11 9
Hammarby 6 4 1 1 31 30 9
Edsbyns IF 4 4 0 0 40 13 8
Sirius 5 4 0 1 22 12 8
Broberg Söderhamn 5 2 2 1 23 19 6
Sandvikens AIK 3 2 1 0 28 16 5
Vetlanda 4 2 1 1 18 15 5
IFK Vänersborg 5 2 1 2 28 32 5
Västerås SK 4 2 0 2 28 11 4
Bollnäs GIF 5 1 2 2 16 21 4
Tellus 5 2 0 3 15 30 4
Gripen Trollhättan 5 2 0 3 14 27 4
Villa Lidköping 5 1 0 4 17 28 2
Kalix 1 0 1 0 1 1 1

 

Elitserielagen
World Cup 2016 Samtliga resultat >>
Kalix – Murmansk. 1-1 (1-0) >>
Sirius – Tellus. 5-0 (3-0) >>
Gripen Trollhättan – Frillesås (Allsvenskan) 8-3 (5-1) >>
Tillberga – Jenisej Ryssland 1-3 (1-1)
IFK Vänersborg – IFK Kungälv (Allsvenskan) 13-5 (3-2) >>
IK Sirius – Bajkal Energy Ryssland 4-4 (2-3) >>
Gripen  – Tranås BoIS Allsvenskan 4-5 (3-1) >>
UNIK (Allsvenskan) – Tellus 2-3 (2-2) >>
Hammarby – Jenisej Ryssland 6-2 (3-2) >>
Sandvikens AIK – IFK Motala 16-5 (8-1) >>

Broberg Söderhamn – SKA Neftyanik 5-5 (1-2) >>
Örebro SK (Allsvenskan)- Tillberga 3-8 >>
Gripen – IFK Kungälv (Allsvenskan) 4-4 (1-2)
Sirius – Broberg Söderhamn 2-11 (1-3)
Tillberga – Tellus 8-0 (3-0)

Bollnäs – Hammarby IF 4-6 (2-4)
Villa Lidköping – Sandvikens AIK 6-8 (2-2)
IK Sirius – IFK Motala 3-0 (0-0) >>
Villa Lidköping – Västerås SK 1-7 (0-5) >>
Vetlanda BK – IFK Vänersborg 4-10 (2-2) >>
Broberg Söderhamn – Tillberga 3-3 (0-1) >>
UNIK- IK Tellus 1-6 (0-1) >>
Sirius – Tillberga  2-3 (1-3) >>
Tellus – Gripen Trollhättan 5-4 (0-0) >>
Edsbyn – Bollnäs 7-3 (4-2) >> Champions Cup Final
Vetlanda – Hammarby 5-5 (5-2) >>
Ljusdal – Broberg Söderhamn 3-5 (2-2) >> Champions Cup Bronsmatch
Tillberga – Gripen Trollhättan 4-2 (1-0) >>
Villa Lidköping – IFK Vänersborg 4-6 (4-1) >> Vänercupen
Edsbyn – Ljusdal 7-3 (4-1)  >>  Champions Cup
Bollnäs GIF – Broberg Söderhamn 1-1 (0-0) 2-1 efter förl >> Champions Cup
Sandvikens AIK – Hammarby 15-5 (7-2)  >>
IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan 3-4 (1-1) >> Vänercupen
Sirius – Västerås SK 6-4 (3-1) >>
Gripen Trollhättan – IFK Kungälv 3-1 (1-1) >>
Vetlanda – Finland 6-3 (4-2) >>
Peace & Love City – Broberg Söderhamn 1-9 (1-3) >>
Hammarby – Tellus 4-3 (2-1) >>
Sirius – Ljusdal 6-5 (3-3) >>
Vetlanda BK – Jönköping 8-2 (2-1) >>
Sandvikens AIK – Bollnäs GIF 5-5 (2-2) >>
Edsbyns IF -Broberg Söderhamn 11-5 (5-2) >>
Edsbyns IF – Peace & Love City  15-2 (6-0) >>
Västerås SK – Bollnäs GIF 2-3 (1-2) >>
Tillberga – Falu BS 5-0 (2-0) >>
Villa Lidköping – Gripen Trollhättan 4-2 (2-2) >>   VänerCupen
IFK Rättvik – Hammarby 2-8 (1-2) >>
Tillberga – Gripen Trollhättan 14-1 (5-0) >>
IFK Vänersborg  Jenisej  6-6   (5-2) >>
Villa Lidköping – Jenisej 2-5 (2-2) >>
Tillberga – Hammarby 1-3 (1-2) >>
Västerås SK – IK Tellus 15-1 (8-1) >>
IFK Vänersborg – Jenisej 3-14 (0-7)  >>

Allsvenska lagen

IFK Kungälv – Frillesås 4-4 (3-2)
Nässjö – Nitro Nora 3-1 (1-0)
Västanfors – Köping (div 1) 10-1
Örebro SK – Tranås BoIS 2-3 (1-1)
Katrineholm – Nitro Nora 8-0
IFK Rättvik – Spånga Djurgården 6-0
UNIK – P&L Borlänge 2-4
Lidköpings AIK – Blåsut 10-0
UNIK – GT 76 5-0

IFK Kungälv – Frillesås 4-3 (2-1) Kosa Cup – Final
IFK Kungälv – Nässjö 7-3 Kosa Cup – Semifinal
Tranås BoIS – Frillesås 2-4  Kosa Cup – Semifinal
Ready Norge – Nässjö 1-12
IFK Kungälv – IFK Motala 6-3
Tranås BoIS – Jönköping  5 – 3 Kosa Cup
Frillesås – Gustavsberg 5-4
Tranås BoIS – Mölndal   (div 1) 9 – 0 Kosa Cup
Nässjö – Åby Tjureda Div 1  8-4
Frillesås – Skirö 6-3
IFK Kungälv – Åtvidaberg 19-0

 

Västanfors – IFK Motala 3-4 (0-2)
Jönköping – Tranås BoIS 4-2 >>
UNIK – Katrineholm 5-3 (3-1) >>
Blåsut – Frillesås 5-7 (0-4) >>
Nässjö – IFK Kungälv 7-5 (4-1) >>
Lidköpings AIK – Jönköping 6-3 (1-1) >>
Gustavsberg – Örebro SK 2-10 (1-7)
Nitro Nora – Otterbäcken (Div 1) 13-3 (4-0)
Samtliga resultat från Leksands Sparbank Cup >>

Gripen Trollhättan – Frillesås 8-3 (5-1) >>
Ljusdal – Dynamo Moskva Ryssland 3-4 (1-3) >>
UNIK – Bajkal Energy Ryssland 4-5 (3-2) >>
IFK Vänersborg (Elitserien) – IFK Kungälv 13-5 (3-2) >>
IFK Kungälv – Lidköpings AIK 4-5 (3-2)
Gustavsberg – Helenelund (Div 1) 6-1 >>
IFK Rättvik – Köping (Div 1) 14-0 >>
Tranås BoIS – Frillesås 1-7 (0-1) >>
Örebro SK – Katrineholm 9-5 >>
Falu BS – SKA Neftyanik Ryssland 1-11 >>
IFK Rättvik – Norrtelje (Div 1) 9-3 >>
Gripen Trollhättan (Elitserien) – Tranås BoIS 4-6 >>
Nässjö – Jönköping 2-3 >>
Blåsut – Sarpsborg Norge 10-4 >>
UNIK – Tellus (Elitserien) 2-3 >>
Sandvikens AIK – IFK Motala 16-5 >>

Örebro SK – Köping (Div 1) 18-4 (6-2)
Örebro SK – Stabaek Norge 9-4 (4-2)
Nitro Nora – Stabaek Norge 7-6 (1-2)
Västanfors – Skutskärs IF (Div 1) 4-2 WT-Cup Final
IFK Motala – Jönköping 6-3
Västanfors – Danmarks IF (Div 2) 6-1
IFK Rättvik – Hövik Norge 11-4
UNIK – Gustavsberg 6-2
Blåsut – Ready Norge 2-0
Västanfors – Uppsala BoIS (Div 1)  6-1
Örebro SK – Tillberga 3-8 >>
Västanfors – Helenelund (Div 1) 2-1   WT-Cup
Lidköpings AIK – Frillesås 6-0
Västanfors IF – GT/76 (Div 1) 3-3
Örebro – Falu BS 4-9     >>
IFK Kungälv – Mölndal (Div 1) 9-1
Lidköpings AIK – Solberg Norge 8-4 (2-2)
Villa Lidköping P20 – Frillesås 1-6 (0-3)
UNIK – Uppsalakombination 14-2
IFK Rättvik – Ljusdal 1-7 (1-2)
Örebro SK – Västanfors 9.3
Blåsut – Stabaek Norge 3-5 (2-2)
Ljusdal – Botnia Finland 11-1 (4-0)
Nitro Nora – Boltic 4-8 (2-3)
IFK Rättvik – Selånger 6-6
Jönköping – Katrineholm 8-5 (2-4)
Sirius – IFK Motala 3-0
Örebro SK – Peace & Love Borlänge 4-5
Tranås BoIS – Nässjö 3-2
UNIK – IFK Motala 2-4

Katrineholm – Gustavsberg 4-5 (4-3) >>
Åby Tjureda – Jönköping 7-9 (3-3)

Frillesås – Mölndal 9-1 (2-0)
UNIK – Tellus 1-6
Västanfors – Falu BS 1-5 (0-2)
Ljusdal – Broberg Söderhamn 3-5 (2-2) >> Champions Cup Bronsmatch
Västanfors – Skutskär 7-3 (3-2)
Katrineholm – Tranås BoIS  2-7 (1-5) >>
Blåsut – Jönköping 2-7 (0-2) >>
Gripen Trollhättan – IFK Kungälv 3-1 (1-1) >>
Blåsut – Nässjö IF 0-8 (0-5) >>
Sirius – Ljusdal 6-5 (3-3) >>
Vetlanda BK – Jönköping 8-2 (2-1) >>
Edsbyns IF – Peace & Love City, Borlänge 15-2 (6-0) >>
Vänersborgs P20 – Frillesås 1-10 (1-4)  >>
IFK Rättvik – Hammarby 2-8 (1-2) >>
Tillberga – Falu BS 5-0 (2-0) >>



>>>>

Share