Träningsmatcher 2012/2013 och äldre

2013/14
Spelade träningsmatcher
Tipsa om fler träningsmatcher webbmaster(snabel-a (ersätt med @))bandyworld.se
Augusti
13 augusti Edsbyn – Ljusdal 5-3
15 augusti Västerås SK-Jenisej 5-7 (2-2)
16 augusti Tillberga- Hammarby 3-6
19 augusti Jenisej – Edsbyn 9-2
20 augusti Ljusdal – Rodina Kirov 8-4 (2-4)
21 augusti Västerås SK-Jenisej 3-8 (0-1)

2012/13

20 oktober
IFK Motala – Hammarby 3-5 (2-3)
Sirius – Rodina Kirov 0-7
Lidköpings AIK – Gripen Trollhättan 3-6
Blåsut – Mosserud 2-4
Tranås BoIS – Finspång 3-7
Åtvidaberg – Tranås 2-4
Haparanda Tornio – WP 35 5-1
Nyborg – Murmansk Lag 2 0-2
Karlsborg – Kalix 2-10
Nyborg – Haparanda 2-2
Jönköping – Nässjö 5-6
Skirö Nävelsjö – Jönköping 6-11

18 oktober
Tillberga – IFK Helsingfors 3-3
13 oktober
Tillberga – Bottnia 13-5

2012-09-17 – Uppdateras successivt även äldre resultat.
2012
September

22 Lördag
Ljusdal – Falu BS 9-3 (3-2)
16 Söndag
Västerås SK – Bajkal Energy 5-4
> Boltic – Stabaekk 6-5
> Tillberga – Falu BS 7-3
Volga – Dynamo Moskva 2-9
Vetlanda – Start 4-7
Frillesås – Mosserud 7-2
Bajkal Energy – västerås SK 4-5

15 Lördag
> Västerås SK – Vetlanda 4-8
> Gripen – Dynamo Kazan 4-11
> Tillberga – Tranås BoIS 1-3
Katrineholm – Åtvidaberg 14-2
Sandvikens AIK – Falu BS 12-0
Blåsut – Lidköpings AIK 4-5

14 Fredag
Sandvikens AIK – Hammarby 5-4

11 Tisdag
>IFK Rättvik – Zorkij 3-15
IFK vänersborg – SKA Neftyanik 6-3
Sandvikens AIK – Dynamo Moskva 2-2

10 Måndag
Sirius – Bajkal Energy 4-7

9 Söndag
Borlänge – Mosserud 9-3
Villa Lidköping – Motala 7-5
Vänersborg – Vetlanda 8-2
IFK Kungälv – Surte
8
Vetlanda – Hammarby 5-9 (2-3)
Lidköpings AIK – Mölndal 7-3 (2-2)
Katrineholm – Gustavsberg 6-3 (3-1)
Blåsut – Tranås BoIS 1-11 (1-5)
4
Ljusdal – Bollnäs GIF (Edsbyn) 4-3
2
Lidköpings AIK – Ready (Lidköping) 9-5
Falu BS – IFK Rättvik (Sandviken) 5-0
Tillberga – Katrineholm (Västerås) 6-3
Vänersborg – Kungälv (SC) 3-4
Örebro – Motala (SC) 7-6
Gripen – GAIS (SC) 1-11
Hammarby – Västerås (SC) 5-2
Bollnäs – Mikkeli (Edsbyn) 5-1
1
Hammarby – Örebro (SC) 3-9
GAIS – Vänersborg (SC) 3-3
Motala – Västerås (SC) 3-7
Kungälv – Gripen (SC) 4-3
Augusti
31
Vänersborg – Gripen (SC) 6-0
Motala – Hammarby (SC) 2-8
Örebro – Västerås (SC) 2-8
Kungälv – GAIS (SC) 1-1
29
Edsbyn – Broberg 5-9
26
Vänersborg – Gripen 7-2
Örebro – Motala 6-4
Broberg – Ljusdal (Edsbyn) 5-3
25
Västerås – Sandviken 2-6
24
Villa Lidköping – GAIS 7-3
19
Villa Lidköping – Zorkij 5-3
17
Västerås – Jenisej 5-13
Edsbyn – Dynamo Moskva 6-3
Bollnäs – Neftyannik (Edsbyn) 6-7
16
Västerås – Jenisej 1-4
15
Vänersborg – Zorkij 4-8
14
Edsbyn – Neftyannik 4-4
10
Edsbyn – Sandviken 6-4

2011
Oktober
2
Sandvikens AIK – Hammarby 6-5 – Svenska Cupen – Final
Nässjö – Jönköping 3-6
Örebro SK – IFK Motala 7-4
Kålland BK – Mosserud Slottsbron 1-5
Katrineholm BVS – Skutskär
Borlänga St Tuna – AIK 9-4
Helenelunds IK – Selånger SK 3-5
1
Sandvikens AIK – Edsbyn 7-4 – Svenska Cupen – Semifinal
Hammarby – GAIS 3-2 – Svenska Cupen – Semifinal
Villa Lidköping – Bollnäs 9-5 – Svenska Cupen – Placeringsmatch
Västerås SK – IFK Vänersborg 8-4 – Svenska Cupen – Placeringsmatch
Tillberga- IFK Kungälv 2-1
Köping – Otterbäcken 10-4
Blåsut – Frillesås 5-8
Finspång AIK – Västanförs 3-2
Jönköping – Stjärnan 22-1
Mölndal – Ready 5-3
Nitro Nora – Borgia
September
30
GAIS – IFK Vänersborg 7-6 – Svenska Cupen – Kvartsfinal
Hammarby – Västerås SK 5-4 – Svenska Cupen – Kvartsfinal
Villa Lidköping – Sandvikens AIK 4-8 – Svenska Cupen – Kvartsfinal
Bollnäs GIF – Edsbyn 3-4 – Svenska Cupen – Kvartsfinal
Katrineholm BVS – IF Boltic 6-6
29
Helenelund – Borlänga St Tuna 2-7
25
IFK Kungälv – Villa Lidköping 2-0
GAIS – Hammarby 3-5
Norrtelje – Helenelund 1-8
Jönköping – Tranås 5-8
24
GAIS – Västerås SK 5-4
Blåsut – Gripen Trollhättan 1-8
Falu BS – Skutskär 8-2
Ljusdal – Borlänge St Tuna 12-2
Finspång AIK – Köping 4-4
UNIK B – Helenelund 1-4

Öjaby IS – Skirö-Nävelsjö BS 0-1
IF Stjärnan – Nässjö IF 1-2
Waggeryds IK – Öjaby IS 0-4
Skirö-Nävelsjö BS – IF Stjärnan 2-1
Nässjö IF – Waggeryds IK 4-2
Öjaby IS – IF Stjärnan 1-1
Waggeryds IK – Skirö-Nävelsjö BS 0-5
Öjaby IS – Nässjö IF 1-0
IF Stjärnan – Waggeryds IK 2-1
Skirö-Nävelsjö BS – Nässjö IF 2-1

23

Sandvikens AIK – Bollnäs 7-5
Edsbyn – Zorkij 4-9
IFK Kungälv – Vodnik 6-5
Lidköpings AIK – Otterbäcken 7-3
22
Villa Lidköping – Vodnik 12-3
20
Vetlanda BK – Uralskij Trubnik 5-4
Örebro SK – Västerås SK 6-8
Nässjö IF – Start Niznij Novograd 3-6
18
Zorkij – Bollnäs 5-4
Sandvikens AIK – Dynamo Moskva 3-9
Neftyannik – Esbyn 5-4
Broberg – Sibselmatch 6-5
Sirius – Kalix 6-4
IFK Vänersborg – Villa Lidköping 1-7
GAIS – IFK Kungälv 6-4
Vetlanda BK – Start Niznij Novograd 4-4
Katrineholm VBS – Västanfors 9-1
Blåsut – Boltic 4-4
Otterbäcken – Frillesås 7-5
Köping – Nässjö
17
Neftyannik – Broberg 6-5
Sandvikens AIK – Zorkij 4-6
Kalix – Bollnäs 0-6
Esbyn – Sibelmatch 4-3
GAIS – Villa Lidköping 2-3
IFK Kungälv – IFK Vänersborg 2-5
Sirius – Ljusdal 8-6
Gripen Trollhättan – Volga 3-5
IFK Motala – Jönköping 13-4
Lidköpings AIK – Mölndal 7-2
Tellus – Finspångs AIK 3-6
16
Edsbyn – Bollnäs 3-6
Broberg – Sandvikens AIK 0-3
Mikkeli – Kalix 3-7
Zorkij – Sirius 6-4
Villa Lidköping – IFK Kungälv 8-4
IFK Vänersborg – GAIS 7-2
Vetlanda BK – Uralskij Trubnik 3-7
Lidköpings AIK – Vodnik 1-4
15
Sandvikens AIK – Ljusdal 9-2
Kalix-Sibselmash 4-6
Sirius-Broberg 5-9
Edsbyn-Mikkeli 9-1
Bollnäs-Dynamo Moskva 6-5 (CC)
13
IFK Vänersborg – Volga 6-4
Sandvikens AIK – Dynamo Moskva 7-3
Vetlanda BK – Start Nizjnij Novgorod 7-4
Hammarby – Jenisej 2-8
IFK Vänersborg – Volga 6-4
11
Vetlanda – Kungälv 3-6
Volga – GAIS 5-5
Villa-Lidköping – Gripen 14-2
Sirius – Jenisej 5-4
Katrineholm VBS – Gustavsbergs IF 11-2
Borlänga St Tuna – Tellus 1-7
10
Broberg – Falu BS 4-1
Vetlanda BK – Hammarby 5-3
Örebro SK – Stabaek 9-3
9
Västerås SK – Jenisej 1-8
IFK Kungälv – Volga 2-6
Broberg – Neftyannik 3-1
4
Bollnäs GIF – Falu BS 7-0 – Svenska Cupen
Edsbyn – Ljusdal 3-1 – Svenska Cupen
Örebro SK – Hammarby 3-11 – Svenska Cupen
Västerås SK – Katrineholm VBK 13-1 – Svenska Cupen
Vetlanda BK – GAIS 3-5 – Svenska Cupen
IFK Vänersborg – Kungälv 7-5 – Svenska Cupen
3
Bollnäs GIF – Skutskär 9-3 – Svenska Cupen
Hammarby – IFK Motala 12-3 – Svenska Cupen
Västerås SK – Tillberga 7-3 – Svenska Cupen
Vetlanda – Gripen Trollhättan 5-5 – Svenska Cupen
Lidköpings AIK – Ready 6-5
Borlänge St Tuna – Gustavsberg 6-2
2
Rättvik – Edsbyn 1-15 – Svenska Cupen
Katrineholm – Tillberga 4-6 – Svenska Cupen
Gripen – GAIS 2-5 – Svenska Cupen
Vänersborg – Kungälv 6-4 – Svenska Cupen

Augusti
30
Falu BS – Edsbyn 3-8
29
Katrineholm VBS – Veltanda 2-11
28
Bollnäs – Zorkij 7-4
Tillberga – Hammarby 4-6
Villa Lidköping – GAIS 7-2
IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan 6-0
27
Broberg Söderhamn – Ljusdal 7-3
Västerås SK – Sandvikens AIK 7-4
Örebro SK – IFK Motala 6-2
Falu BS – IFK Rättvik 7-3
24
Borlänga St Tuna – Tillberga U Hubbo 8-6
Edsbyn – Zorkij 4-4
20
Tillberga – Sirius 5-6
19
Edsbyn – Zorkij 8-6
16
Västerås – Jenisej 5-5

Övriga träningsmatcher
Helenelund – Köping 3-11

Share

Be the first to comment on "Träningsmatcher 2012/2013 och äldre"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*