Träningsmatcher 2019

AIK
30 aug Västerås SK – AIK
4 spt Villa Lidköping – AIK

Broberg Söderhamn
19 juni Broberg Söderhamn – Bollnäs 3-4 (3-3) Publik: 2 448
17 aug Broberg Söderhamn – Hammarby  ? – Konkurs i Hammarby hindrar troligen att matchen genomförs.
22 aug Broberg Söderhamn – Edsbyns IF
28 aug Broberg Söderhamn – Sandvikens AIK
13-15 spt DM: Bollnäs, Broberg, Ljusdal
5 okt Broberg / Söderhamn IF – Åby/Tjureda IF

Bollnäs GIF
19 juni Broberg Söderhamn – Bollnäs 3-4 (3-3) Publik: 2 448
1 spt Bollnäs – Hammarby
5-8 spt Turnering i Ryssland: Edsbyn, Neftyanik, Bajkal Energy
13-15 spt DM: Bollnäs, Broberg, Ljusdal
27 spt Bollnäs GIF – Hammarby IF – Svenska Cupen
27 spt IFK Vänersborg – Bollnäs GIF Svenska Cupen
6 okt Bollnäs GIF – Åby/Tjureda IF, Söderhamn  – Noterad även för träningsmatch mot Falu BS samma datum i Sandviken.
11-14 okt World Cup, Sandviken

Edsbyns IF
22 aug Broberg Söderhamn – Edsbyns IF
5-8 spt Turnering i Ryssland: Bollnäs, Neftyanik, Bajkal Energy
13-15 spt DM: Bollnäs, Broberg, Ljusdal
27 spt Edsbyns IF – Sandvikens AIK – Svenska Cupen
28 spt IFK Motala – Edsbyns IF – Svenska Cupen
28 spt Edsbyns IF  – Västerås SK – Svenska Cupen
10-13 okt World Cup, Sandviken

Frillesås
31 aug IFK Vänersborg – Frillesås
6 spt Frillesås BK – Bajkal Energy, spelas i Vänersborg
8 spt Frillesås BK – Stabeak, Spelas i Lidköping
10 spt Villa Lidköping BK – Frillesås
15 spt Gripen Trollhättan – Frillesås
21 spt Åby Tjureda – Frillesås, Spelas i Vetlanda
9 okt Nässjö IF – Frillesås
18 okt Lidköpings AIK – Frillesås
26 okt Vetlanda BK – Frillesås BK

Hammarby
17 aug Broberg Söderhamn – Hammarby
31 aug Villa Lidköping – Hammarby – Inställd
27 spt Bollnäs GIF – Hammarby IF – Svenska Cupen
27 spt Hammarby IF – Villa Lidköpings BK – Svenska Cupen

IFK Motala
20 aug Vetlanda BK – IFK Motala
7 spt Åby/Tjureda IF – IFK Motala, Vetlanda
15 spt Villa Lidköping – IFK Motala
27-29 spt Svenska Cupen
27 spt Västerås SK – IFK Motala – Svenska Cupen
28 spt IFK Motala – Edsbyns IF – Svenska Cupen
28 spt IFK Motala – Sandvikens AIK – Svenska Cupen
25 okt IFK Vänersborg – IFK Motala

Sandvikens AIK
28 aug Broberg Söderhamn – Sandvikens AIK
14 spt Västerås SK – Sandvikens AIK
20 spt Sandvikens AIK – IK Sirius 

27 spt Edsbyns IF – Sandvikens AIK – Svenska Cupen
28 spt Sandvikens AIK – Västerås SK – Svenska Cupen
28 spt IFK Motala – Sandvikens AIK – Svenska Cupen
10-13 okt World Cup – Sandviken
25 okt Sandvikens AIK – Bollnäs GIF

IK Sirius
20 spt Sandvikens AIK – IK Sirius 

Villa Lidköping
16 aug Villa Lidköping – Lidköpings AIK
31 aug Villa Lidköping – Hammarby – inställd
4 spt Villa Lidköping – AIK
10 spt Villa Lidköping BK – Frillesås
15 spt Villa Lidköping – IFK Motala
18 spt Villa Lidköping- Vetlanda BK
22 spt Villa Lidköping – IFK Vänersborg
27 spt Villa Lidköping BK – IFK Vänersborg – Svenska Cupen
27 spt Hammarby IF – Villa Lidköpings BK – Svenska Cupen
28 spt Villa Lidköping BK – Bollnäs GIF – Svenska Cupen
10-12 okt World Cup, Sandviken
26 okt Villa Lidköping BK – Åby/Tjureda IF

IFK Vänersborg

24 aug IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan
31 aug IFK Vänersborg – Frillesås
13 spt IFK Vänersborg – Bajkal Energy
13 spt IFK Vänersborg – Åby/Tjureda IF
22 spt Villa Lidköping – IFK Vänersborg
27-29 spt Svenska Cupen
27 spt Villa Lidköping BK – IFK Vänersborg – Svenska Cupen
27 spt Hammarby IF – Villa Lidköpings BK – Svenska Cupen
28 spt Hammarby – IFK Vänersborg – Svenska Cupen
3 okt IFK Vänersborg – Vetlanda BK
25 okt IFK Vänersborg – IFK Motala

Vetlanda BK
20 aug Vetlanda BK – IFK Motala
7 spt Åby/Tjureda IF – IFK Motala, Vetlanda
18 spt Villa Lidköping- Vetlanda BK
28 spt Vetlanda BK – Åby/Tjureda IF
3 okt IFK Vänersborg – Vetlanda BK

26 okt Vetlanda BK – Frillesås BK

 

Västerås SK
24 aug Västerås SK – Falu BS
30 aug Västerås SK – AIK
14 spt Västerås SK – Sandvikens AIK 
27 spt Västerås SK – IFK Motala – Svenska Cupen
28 spt Sandvikens AIK – Västerås SK – Svenska Cupen
28 spt Edsbyns IF – Västerås SK – Svenska Cupen
10-13 okt World Cup – Sandviken

Åby Tjureda

7 spt Åby/Tjureda IF – IFK Motala, Vetlanda
13 spt IFK Vänersborg – Åby/Tjureda IF
21 spt Åby Tjureda – Frillesås, Spelas i Vetlanda
28 spt Vetlanda BK – Åby/Tjureda IF
5 okt Broberg / Söderhamn IF – Åby/Tjureda IF
6 okt Bollnäs GIF – Åby/Tjureda IF, Söderhamn
21 okt Nässjö IF – Åby/Tjureda IF
26 okt Villa Lidköping BK – Åby/Tjureda IF

Allsvenskan

Falu BS
24 aug Västerås SK – Falu BS
31 aug Katrineholm – Falu BS

Gripen Trollhättan
24 aug IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan
15 spt Gripen Trollhättan – Frillesås

Katrineholm
31 aug Katrineholm – Falu BS

Lidköpings AIK
16 aug Villa Lidköping – Lidköpings AIK
18 okt Lidköpings AIK – Frillesås

Ljusdal
13-15 spt DM: Bollnäs, Broberg, Ljusdal

Nässjö
9 okt Nässjö IF – Frillesås
21 okt Nässjö IF – Åby/Tjureda IF

TB
24 aug TB -Djurgården