Träningsmatcher

Bandworld samlar som vanlig ihop alla träningsmatcher som kommer oss del på denna sida och uppdaterar successivt tabell för elitseriens och de allsvenska lagen.

Resultat och matchfakta

Svenska Cupen >>
SuperCupen >>

 

Träningsmatcher

Hammarby – Gripen Trollhätttan (Allsvenskan) 5-1 (4-0) >>
IFK Vänersborg – Gripen Trollhättan 5-2 (2-1) >>
170826 Tillberga – Västerås SK 1-4 (0-1) >>
170826 Gripen Trollhättan (Allsvenskan) – Bajkal Energy (Ryssland) 2-11 (1-4) >>
170827 12:00 Sandvikens AIK – SKA Neftyanik (Ryssland) 7-7
170827 14:30 Frillesås BK (Allsvenskan) – Bajkal Energy (Ryssland) 1-11 (0-3)  >>
170827 15:00 Västerås SK – Hammarby IF 8-4 (3-1) >>
170831  19:00 IFK Vänersborg – Bajkal Energy (Ryssland) 3-4 (1-2)  Mål: Emil Viklund, Olle Berglund, Joakim Hedqvist
170831  19:00 Broberg Söderhamn – SKA Neftynaik (Ryssland) 2-5 (1-2) >>
170902 12:00 Edsbyns IF – SKA Neftyanik 7-4 (1-2) >>
170902 15:00 TB Västerås – Västanfors IF 2-3 (2-2) >>
170902 19:40 IFK Motala – Jenisej 2-7 (1-4) >>
170903 14:00 IFK Kungälv – Bajkal Energy 0-8 (0-4) >>
170904 15:00 Västerås SK – Jenisej 2-5 (2-2) >> 
170905  17:00 Hammarby-Jenisej 3-6 (2-5) >>
170906 Sandvikens AIK – Västerås SK 5-2 (3-2) >>
170906 19:00 Edsbyns IF – Falu BS (Allsvenskan) 10-2 (7-0) >>
170908 16:00 Sverige P21 – Finland P21 11-5
170908 17:00 Edsbyns IF – Jenisej 2-6 (0-2) >>
170908 19:00 Broberg/Söderhamn – TB Västerås 7-3 >>
170908 19:00 Frillesås BK – IFK Kungälv 5-6 (3-2)  >>
170908 19:00 Sverige  –  Finland 9-1 (4-0) >>
170909 19:10  Västanfors IF – Gustavsbergs IF BK 8-2  (4-1)
170909 11:00 Villa-Lidköping P20 – Tillberga P20 7-2
170909 12:40 IK Tellus – IFK Motala 1-2 (0-2) >>
170909 12:45 IK Sirius – Ljusdals BK 5-4 (3-2) >>
170909 13:30 IFK Vänersborg P20 – Västerås SK P20 9-5
170909 17:00 Tillberga P20 – Västerås SK P20 5-5
170909 19:30 Villa-Lidköping P20 – IFK Vänersborg P20  3-4
170909 19:30 Sverige P21 – Finland P21 4-5 (2-2)
170910 09:00 Sverige P19 – Finland P19  4-4
170910 10:50 Västanfors IF  – Katrineholm Bandy 3-3
170910 11:00 IFK Vänersborg P20 – TB Västerås P20 13-1
170910 11:30 Landskamp Sverige- Finland 8-1
170910 13:30 Villa-Lidköping P20 – Västerås SK/BK P20 4-3
170910 17:30 Bollnäs GIF –  UNIK Bandy 5-2

170913 17:00 Sirius – IK Tellus 6-1 (5-0)  >>
170913 19:00 Sandvikens AIK/BK – Falu BS   7-1 (5-1) >>
170913 19:00 Villa Lidköping BK – Vetlanda BK 9-1 (6-0) >>

170914 17:00 Edsbyns IF – Ljusdal 11-3 >>
170914 19:00 Bollnäs GIF – Broberg Söderhamn 5-4 (2-2) >>  
170915 19:00 Villa Lidköping BK – IFK Vänersborg 8-1 (4-0) >>
170915 19:30 Nitro/Nora – GripenTrollhättan BK 1-3 (1-0)  >>
170916 11:00 Champions Cup Bronsmatch: Broberg Söderhamn – Ljusdal Allsvenskan 12-2 (6-1) >>
170916 12:40 Örebro SK – Västerås SK/BK P20 12-2 (4-2) >>
170916 13:00 Sandvikens AIK – Hammarby IF 6-3 (3-2) >>
170916 13:00 Peace & Love City – IFK Rättvik (Div 1) 6-6 (2-2) >>
170916 13:30 Supercupen IF Boltic – Lidköpings AIK 3-4 (1-2) >>
170916 15:00 Champions Cup Final: Edsbyns IF – Bollnäs GIF 3-3 efter straffar 7-5 (0-0) >>
170916 15:00 TB Västerås – IFK Vänersborg 5-5 (2-3) >>
170916 16:00 Nässjö IF – Nitro/Nora 9-4 (2-3) >>
170916 17:20 Västanfors IF – Falu BS 3-4 (2-3) >>
170916 17:30 UNIK Bandy – GT/76 6-2 (4-0) >>
170917 11:00 Tranås BoIS – IFK Kungälv 2-4 (1-0) >>
170917 12:00 Nässjö IF – GripenTrollhättan BK 3-3 (2-1) >>
170917 13:45 Blåsut BK – Mjöndalen IF Norge 8-2 (2-0)
170917 14:30 Lidköpings AIK – Frillesås BK 3-7 (2-4)
170917 15:00 IF Boltic – Katrineholm Bandy 5-4 (0-2) >>
170917 15:30 IK Tellus – UNIK Bandy 4-2 (2-1)

170919 17:00 Vetlanda – Nässjö 13-3
170921 19:00 Sirius – Broberg Söderhamn 3-4
170921 19:00 Supercupen LAIK – Gripen Trollhättan 4-1

170923 10:15 Helenelund (Div 1) – Gustavsberg 2-2
170923 11:15 Supercupen Åby Tjureda – Tranås BoIS 0-4
170923 12:00 Villa Lidköping – Sandvikens AIK 1-4
170923 14:00 Vetlanda BK – IFK Motala 12-2
170923 14:30 Supercupen Örebro SK – Västanfors 5-5
170923 16:00 Hammarby – Bollnäs 8-2 >>
170923 16:30 GripenTrollhättan BK – Stabaek 13-3
170923 17:45 Kalix Bandy – UNIK Bandy 5-1
170923 15:00 Lidköpings AIK – Solberg Norge 3-4

170924 11:15 Villa Lidköping – Västerås SK 3-4 >>
170924 13:30 Supercupen Västra IFK Kungälv – Boltic 7-6
170924 13:45 Sirius – Kalix 4-2 >>
170924 18:30 IFK Vänersborg – Vetlanda BK 1-5 >>
170924 17:00 Supercupen Mellan Peace & Love City – Nitro/Nora 6-7
170924 16:30 Supercupen Södra Frillesås BK – Åby/Tjureda IF 6-4

170927 20:00  Åby Tjureda – IFK Motala  5-11 (2-4) >>

Samtliga resultat och matchfakta Svenska Cupen >>

170929 12:00 Svenska Cupen Västerås – Villa Lidköping 6-0 (2-0) >>
170929 Svenska Cupen  Edsbyns IF – Hammarby 2-3 (0-3) >>
170929 Svenska Cupen Sandviken – Vänersborg 8-1 (4-0) >>
170929 Svenska Cupen Broberg – Bollnäs 3-1 (1-1)  >>
170929 19:45 Svenska Cupen Villa Lidköping – Edsbyns IF 2-4
170929 21:30 Svenska Cupen Hammarby – Västerås SK 0-6
170929 18:00 Falu BS – Veiterä 7-4 >>
170929 19:00 Nitro Nora – Finspång AIK (Div 1) 12-1

170930 10:00 Svenska Cupen IFK Vänersborg – Broberg/Söderhamn 1-8 >>

170930 10:30 Skirö AIK- Åby/Tjureda IF 3-6
170930 11:45 Svenska Cupen Bollnäs GIF – Sandvikens AIK 4-5 >>
170930 12:00 Örebro SK – Katrineholm (Div 1) 3-6 >>
170930 12:15 Supercupen UNIK Bandy – Ljusdal 0-5

170930 12:30 Supercupen Nässjö IF – Tranås BoIS 10-3
170930 13:30 Svenska Cupen Edsbyns IF – Västerås SK 6-1
170930 15:30 Svenska Cupen Villa Lidköping BK – Hammarby 6-5
170930 19:00 Svenska Cupen IFK Vänersborg – Bollnäs GIF 2-2
170930 17:15 Svenska Cupen Sandvikens AIK – Broberg/Söderhamn 6-0
170930 15:30 Tellus – Veiterä 6-4 >>
171001 09:00 Svenska Cupen Västerås SK -Broberg/Söderhamn 5-4
171001 10:45 Svenska Cupen Sandvikens AIK – Edsbyns IF 4-1
171001 12:30 Supercupen Tranås BoIS – Frillesås BK 5-5
171001 14:00 Ljusdals BK – Veitärä 6-6
171001 15:00 Nässjö IF – Lidköpings AIK 6-4
171001 15:15 Tjust Bandy – Åtvidabergs BK 5-9
171001 16:00 Svenska Cupen Final Västerås SK – Sandvikens AIK 0-3
171001 17:00 Supercupen Västanfors IF – Nitro/Nora 3-4
171001 17:45 Vetlanda BK – GripenTrollhättan 13-5 >>
171001 17:45 Sirius – Tillberga 3-0 >>
171001 IFK Vänersborg P20 – IFK Kungälv 0-4
171003 20:00 IFK Rättvik – Falu BS 4-6
171003 19:00 IFK Motala – Örebro SK 3-3
171005 19:00 Supercupen Mellan Örebro SK – Peace & Love City 7-1    >>
171006 17:45 Träningsmatch Tillberga – IFK Motala 6-2 (3-1) >>
171006 19:30 Träningsmatch Tellus – Västanfors 10-1 (6-1) >>
171007 13:00 Supercupen Nässjö – Frillesås 6-5 (4-2) >>
171007 13:15 Supercupen Gustavsbergs IF-Ljusdals BK 3-5
171007 18:00 Supercupen UNIK Bandy-Falu BS 4 – 5 (2-1) >>
171007 11:00 Supercupen Gripen – Kungälv 3-3 (3-1) >>

*Matcher som ännu inte är bokförda i Försäsongstabellen*
171008 11:00 Supercupen IFK Kungälv – Lidköpings AIK 5-4 >>
171008 13:00 Supercupen IF Boltic – GripenTrollhättan 1-4  >>
171008 14:00 Supercupen Peace & Love City – Västanfors IF 9-7 >>
171008 14:00 IK Sirius  – Baikal Energy 1-5 (0-3) >>
171008 16:50 Skirö AIK (Div 1)- Tranås BoIS 2-8 (o-2 ) >>
171009 14:00 Hammarby IF  Baikal Energy 5-3 >>
171009 19:00 Tillberga TB – Jenisej 2-11 >>
171011 19:30 Västanfors – Uralskij Trubnik 1-11 (0-5)

World Cup – Samtliga resultat finns här >>

171013 Cup P&L City – Solberg 5-1 >>
171014 Cup GT 75 – P&L City 1-4 >>
171014 Cup Solberg, Norge – JPS, Finland 1-4 >>
171014 Cup
IFK Rättvik – Tranås BoIS 3-5 >>
171014 Cup P&L City – Ullevål, Norge 7-1 >>

171014 Supercupen UNIK – Gustavsberg  8-2 >> 
171014 Supercupen Nässjö IF – Åby Tjureda 6-2 >>

171014 20:00 IFK Motala – Kalix 4-3 (3-1) >>

171015 Cup Mjöndalen Norge – Ready Norge 2-3 >>
171015 Cup AIK – JPS Finland 2-5 >>
171015 Cup P&L City – Tranås 3-2 >>
171015 Cup IFK Rättvik – GT 76 2-1
171015 Cup JPS – P&L City 2-4 >>
171015 Cup Ullern – Solberg 3-3 >>

171015 14:39 Kalix – Tillberga 3-6 >>
171015 20:00 IFK Motala – Falu BS 7-1  >>

171015 16:45 Uppsala BoIS – UNIK 4-14 >>
171015 17:00 Örebro SK – Lidköpings AIK 7-3 >>
171015 14:20 Västanfors – Boltic 3-2 >>

171019 19:30 Exte-Cupen  Ljusdal – Gustavsberg 3-1 (2-1) >>
171019 19:10 Lidköpings AIK – Tranås BoIS 4-4 (2-3) >>

171019 21:30 Exte-Cupen Örebro SK – Stroitel 5-1
171020 01:00 Exte-Cupen Tellus – Uralsky Trubnik 3-3
171020 14:20 Exte-Cupen Tellus – Vodnik 1-5
171020 16:00 Exte-Cupen Uralsky Trubnik – AIK 5-1
171020 21:00 Exte-Cupen AIK – Tellus 0-4
171020 22.40 Exte-Cupen Vodnik – Uralsky Trubnik 1-1

171020 17:40 Exte-Cupen Ljusdal – Stroitel 4-0
171020 19:20 Exte-Cupen Gustavsberg – Örebro 1-7

171020 16:00 Bäst i Väst Mölndal- Gripen 1-6
171020 17:30 Bäst i Väst Frillesås -Surte 2-1
171020 19:00 Bäst i Väst Mölndal – Kungälv 1-8
171020 20:30 Bäst i Väst Gripen – Frillesås 7-2
171020 22:00 Bäst i Väst IFK Kungälv- Surte 3-3

171021 17:40 Exte-Cupen Stroitel Gustavsberg 7-0
171021 19:20 Exte-Cupen  Ljusdal –  Örebro 4-4

171021 19:20 Exte-Cupen  Semifinal: Ljusdal – Vodnik 3-6 >>
171021 19:20 Exte-Cupen  Semifinal: Örebro – Uralsky Trubnik 2-6 >>

170121 21:00 Exte-Cupen Final: Vodnik – Uralsky Trubnik 2-3 >>

170121 12:00 Bäst i Väst Mölndal- Surte 3-3
170121 13:30 Bäst i Väst Frillesås- IFK Kungälv 1-4 >>
170121 15:00 Bäst i Väst Gripen Trollhättan BK – Surte 5-0 >>
170121 16:30 Bäst i Väst Mölndal- Frillesås 1-11 >>
170121 18:00 Bäst i Väst IFK Kungälv- Gripen Trollhättan BK 3-3 >>

170121 12:15 UNIK – Akilles 4-6 (1-3) >>

170121 12:00 Nitro Nora – Boltic 4-4  (4-1)
170121 15:00 Hammarby – IFK Vänersborg 5-6 (1-1) >>

171022 15:00 Broberg Söderhamn – Falu BS 6-4 >>
171022 14:00  Lidköpings AIK – Åby / Tjureda 6-3 >>
171022 12:15 Sirius – Akilles 13-3 >>
171022 15:30 Nitro Nora – Katrineholm 8-4 >>

171024 18:15 Ljusdal – Stroitel Ryssland 1-5 (0-1) >>

Supercupen – Slutspel >>

171028 11:30 Gripen Trollhättan – Nitro Nora 7-5  >>
171028 14:00 Lidköpings AIK – Boltic 6-3 (4-2) >>
171028 18:00 Skirö – Gustavsberg 6-7 (4-2) >>

171029 11:oo  Åby/Tjureda – Gustavsberg 12-3    >>
171029 16:00 UNIK – NNBS U 18-2 >>  
171029 15:00 IFK Rättvik – Västanfors 4-5 >>

 





Kommande träningsmatcher

Söndag 17 september

170923 15:00 Lidköpings AIK (Allsvenskan) – Solberg Norge

Cuper
170929-31  Svenska Cupen
171012-15  World Cup – Uppdaterad
170916-171029  Supercupen  – Uppdaterad

Tabell baserat på Försäsongsmatcher bland de svenska lagen

P M V O F M I P   +/-
Edsbyns IF Elitserien 7 5 3 1 1 33 18 7 15
Sandvikens AIK Elitserien 7 4 3 1 0 25 12 7 13
Västanfors Allsvenskan 5 4 2 1 1 17 11 5 6
Bollnäs GIF Elitserien 5 3 2 1 0 13 7 5 6
Villa Lidköping Elitserien 4 2 2 0 0 17 2 4 15
Broberg Söderhamn Elitserien 4 4 2 0 2 25 15 4 10
IK Sirius Elitserien 4 2 2 0 0 11 5 4 6
Västerås SK Elitserien 4 4 2 0 2 16 15 4 1
IFK Kungälv Allsvenskan 4 3 2 0 1 10 15 4 -5
Nässjö Allsvenskan 3 2 1 1 0 12 7 3 5
IFK Vänersborg Elitserien 3 4 1 1 2 14 18 3 -4
Gripen Trollhättan Allsvenskan 3 5 1 1 3 11 25 3 -14
Örebro Allsvenskan 2 1 1 0 0 12 2 2 10
Boltic Allsvenskan 2 2 1 0 1 8 8 2 0
UNIK Allsvenskan 2 3 1 0 2 10 11 2 -1
Lidköpings AIK Allsvenskan 2 2 1 0 1 7 10 2 -3
Tellus Elitserien 2 3 1 0 2 6 10 2 -4
Hammarby Elitserien 2 3 1 0 2 14 21 2 -7
Frillesås Allsvenskan 2 3 1 0 2 13 20 2 -7
Falu BS Allsvenskan 2 3 1 0 2 7 20 2 -13
P&L City Borlänge Allsvenskan 1 1 0 1 0 6 6 1 0
Tillberga Elitserien 1 4 0 1 3 11 19 1 -8
Kalix Elitserien 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Tranås BoIS Allsvenskan 0 1 0 0 1 2 4 0 -2
IFK Motala Elitserien 0 1 0 0 1 2 7 0 -5
Gustavsberg Allsvenskan 0 1 0 0 1 2 8 0 -6
Nitro/Nora Allsvenskan 0 2 0 0 2 5 12 0 -7
Vetlanda BK Elitserien 0 1 0 0 1 1 9 0 -8
Ljusdal Allsvenskan 0 3 0 0 3 9 28 0 -19
Åby Tjureda Allsvenskan 0 0 0 0 0 0 0 0 0

 




Share